Alban Skenderaj - Jolie

Διασκέδαση

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Σχόλια

 • Sonnen Licht
  Sonnen LichtΠριν 10 ώρες

  Alban Skenderaj forever!!! The best Sänger ganz Albanien und Kosovo!!

 • Gladi Arapi
  Gladi ArapiΠριν 13 ώρες

  😍😍

 • Mike Saraft
  Mike SaraftΠριν 14 ώρες

  ❄🎄🔯🎁✨👼🎑😌❄🎁✨👼🎄 *Për shkak të dashurisë. Perëndia dërgoi Birin e tij Jezu Krisht të vdiste në vendin tonë. Tri ditë më vonë. U ngrit nga vdekja.* *Tani Vetëm nga Jezu Krishti. Zoti na ka dhënë dhuratën falas të jetës së përjetshme. Ai do të të shpëtojë dhe do të të shërojë.* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 • Fjolla Jusufi
  Fjolla JusufiΠριν 16 ώρες

  Idhull që nga fëmijëria♥️ muzika jote është dhuratë për veshët tanë!🌟

 • ttt x654321
  ttt x654321Πριν 16 ώρες

  A e dini çdo te thote Skenderaj mbiemri Albanit? Do te thote Aleksander = Iskander, Emrin Aleksander popujt e lindjes e shqiptojne Iskander, kete emer mbajti edhe Gjergj Kastrioti, Skander pra Aleksander, ne nder te Aleksandrit te Maqedonis I cili kishte gjyshen nga iliria e nenen nga Epiri.

 • Yllka Bajrami
  Yllka BajramiΠριν 22 ώρες

  Wow

 • Enejda Xhatufa
  Enejda XhatufaΠριν ημέρα

  Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔kaveje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔💔arisi💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎

 • Xhevair Seitllari
  Xhevair SeitllariΠριν ημέρα

  Legjendar...

 • Mika Ola
  Mika OlaΠριν ημέρα

  Alban skenderaj=Eurovision Kush mendim si une

 • Geni Misa
  Geni MisaΠριν ημέρα

  Nice song Alban!! Si gjithmonë,kenget e tuaja,jan perfekt!!👏👏

 • Klodi Nuhu
  Klodi NuhuΠριν ημέρα

  Alban ke qen I preferuari Im qe kur isha 11 vjeç Je i mbrekullueshem

 • Klodi Nuhu
  Klodi NuhuΠριν ημέρα

  Je shum mir te adhuroj

 • Zhaneta Abedinaj
  Zhaneta AbedinajΠριν ημέρα

  Pershendetje ! Kush eshte i interesuar per pune online?Pune te cilen mund ta besh nga shtepia apo kudo ndodhesh.Mund te mjaftojn edhe 10 - 15 min perkushtim ne dite Esht kompani udhetimesh

 • Afërdita Tafallari
  Afërdita TafallariΠριν 2 ημέρες

  Je yll🌟🥇

 • Ela ely
  Ela elyΠριν 2 ημέρες

  Në fiksim me ktë këng ❤️

 • MONEY MAKER
  MONEY MAKERΠριν 2 ημέρες

  Hello all !!! Do ju isha shume mirenjohese nese me mbeshtesni me nje SUBSCRIBE ne kanalin tim ne youtube !!! Ju falenderoj nga zemra !!!

 • Rako Gjini
  Rako GjiniΠριν 2 ημέρες

  kenga Jolíe eshte shume e bukur Alban. Te dua shume❣

 • Az Az
  Az AzΠριν 3 ημέρες

  Kenge super ,bravo

 • Edouard Désert
  Edouard DésertΠριν 3 ημέρες

  Cest une des meilleure musique au monde

 • Donika Xhakani
  Donika XhakaniΠριν 3 ημέρες

  Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

 • Nails by me
  Nails by meΠριν 4 ημέρες

  Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua Mrekulli 👍

 • Abs C
  Abs CΠριν 4 ημέρες

  Great tune 👍

 • Maria Balliu
  Maria BalliuΠριν 4 ημέρες

  KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

 • pamela Hyra
  pamela HyraΠριν 4 ημέρες

  Super keng si gjithmon 🤩🤩

 • Kejsi Kejsi
  Kejsi KejsiΠριν 4 ημέρες

  LLakë

 • Linda Cobaj
  Linda CobajΠριν 5 ημέρες

  👏👏👏🇦🇱

 • Alkinida Musaraj
  Alkinida MusarajΠριν 5 ημέρες

  Alban je super je zemer

 • Fatjon Balaj
  Fatjon BalajΠριν 5 ημέρες

  Love thiss😍

 • Abona Hoxha
  Abona HoxhaΠριν 5 ημέρες

  grglo.info/project/0nachordeMmIhZE/b-nteo

 • PIXEL Production
  PIXEL ProductionΠριν 6 ημέρες

  Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

 • Fabjo Dema
  Fabjo DemaΠριν 6 ημέρες

  Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

 • Florian Gjoka
  Florian GjokaΠριν 6 ημέρες

  Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 6 ημέρες

  Live grglo.info/project/0nachordeMmIhZE/b-nteo

 • sokin jon
  sokin jonΠριν 7 ημέρες

  me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

 • Tironcja
  TironcjaΠριν 7 ημέρες

  Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 6 ημέρες

  Live grglo.info/project/0nachordeMmIhZE/b-nteo

 • Rossella Hoxha
  Rossella HoxhaΠριν 7 ημέρες

  Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

 • sokin jon

  sokin jon

  Πριν 7 ημέρες

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 • ermira bytyqi
  ermira bytyqiΠριν 7 ημέρες

  Replay non stop

 • aola wili
  aola wiliΠριν 8 ημέρες

  You are the best

 • Xhemi Spaho
  Xhemi SpahoΠριν 8 ημέρες

  Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

 • 자연의 소리
  자연의 소리Πριν 8 ημέρες

  😊

 • Bashkim Kadishani
  Bashkim KadishaniΠριν 8 ημέρες

  👍

 • TrimoO'
  TrimoO'Πριν 8 ημέρες

  perfect song bana 👌

 • aola wili

  aola wili

  Πριν 8 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 • Shauka Hodan
  Shauka HodanΠριν 9 ημέρες

  Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

 • H Tahiraj
  H TahirajΠριν 9 ημέρες

  😭😭😭😭😭

 • Elusive Eagle
  Elusive EagleΠριν 9 ημέρες

  Bukur !!!

 • alessia denaro
  alessia denaroΠριν 9 ημέρες

  Omg kjo eshte mrekulli

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 6 ημέρες

  Live grglo.info/project/0nachordeMmIhZE/b-nteo

 • Rebecca Adelina
  Rebecca AdelinaΠριν 9 ημέρες

  Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

 • Shauka Hodan

  Shauka Hodan

  Πριν 9 ημέρες

  nice share

 • Elona Hoxhaj
  Elona HoxhajΠριν 9 ημέρες

  Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

 • MERLINO
  MERLINOΠριν 9 ημέρες

  Not good

 • Super Kevin
  Super KevinΠριν 10 ημέρες

  Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

 • Linda Vlore
  Linda VloreΠριν 10 ημέρες

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 • Lizi105
  Lizi105Πριν 10 ημέρες

  Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

 • Shpresa Baci
  Shpresa BaciΠριν 10 ημέρες

  Bravo🙌🙌

 • art scorpione
  art scorpioneΠριν 10 ημέρες

  Artist i vertet

 • Vasilika Prifti
  Vasilika PriftiΠριν 10 ημέρες

  Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

 • Soni Plasari
  Soni PlasariΠριν 10 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 • hoiy vinosa
  hoiy vinosaΠριν 10 ημέρες

  My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

 • Dile Dile
  Dile DileΠριν 10 ημέρες

  Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

 • Leonard Kollcaku
  Leonard KollcakuΠριν 10 ημέρες

  4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

 • Danjela Bushgjokaj
  Danjela BushgjokajΠριν 10 ημέρες

  ❤🤗

 • KARDELEN KARDELEN
  KARDELEN KARDELENΠριν 11 ημέρες

  nice share

 • hoiy vinosa

  hoiy vinosa

  Πριν 10 ημέρες

  King Alban 😀

 • Florika Vrushi
  Florika VrushiΠριν 11 ημέρες

  Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

 • Shana Sina
  Shana SinaΠριν 11 ημέρες

  Mbreti i muzikës ❤️

 • abbsnn cose
  abbsnn coseΠριν 11 ημέρες

  Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

 • vana tsami
  vana tsamiΠριν 11 ημέρες

  Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

 • Nevila Lame
  Nevila LameΠριν 11 ημέρες

  Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

 • Mariglen Xhaxhka
  Mariglen XhaxhkaΠριν 11 ημέρες

  Q

 • andreea rades
  andreea radesΠριν 11 ημέρες

  ❤️

 • abbsnn cose

  abbsnn cose

  Πριν 11 ημέρες

  Ssdfffc fx

 • Vlora LONDON
  Vlora LONDONΠριν 12 ημέρες

  Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

 • Albana Hallulli
  Albana HallulliΠριν 12 ημέρες

  Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 6 ημέρες

  like per kover ne faqen time

 • Muharrem Maloku
  Muharrem MalokuΠριν 12 ημέρες

  Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 7 ημέρες

  faleminderit..gjithashtu

 • Marinela kumria
  Marinela kumriaΠριν 12 ημέρες

  I love this 💋❣

 • Blooming Bubble
  Blooming BubbleΠριν 12 ημέρες

  Wow

 • Jolie Gergen
  Jolie GergenΠριν 12 ημέρες

  My Name is Jolie 🥰

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 6 ημέρες

  Live grglo.info/project/0nachordeMmIhZE/b-nteo

 • hakuna matata always
  hakuna matata alwaysΠριν 12 ημέρες

  King Alban 😀

 • bilishu aliss
  bilishu alissΠριν 12 ημέρες

  nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

 • Matius Vlore
  Matius VloreΠριν 12 ημέρες

  Eshte gjigandi muzikes shqiptare

 • Gledja Papa
  Gledja PapaΠριν 12 ημέρες

  ✨👏✨

 • enkela shaba
  enkela shabaΠριν 12 ημέρες

  ❤️

 • Lindi Johnny
  Lindi JohnnyΠριν 12 ημέρες

  Nice ,I like it a lot 👌

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  Πριν 12 ημέρες

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 • Ela Celiku
  Ela CelikuΠριν 12 ημέρες

  🌺

 • Reina Rexhepi
  Reina RexhepiΠριν 12 ημέρες

  Ssdfffc fx

 • New music
  New musicΠριν 12 ημέρες

  Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

 • Rama Bajram
  Rama BajramΠριν 12 ημέρες

  O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

 • Rama Bajram
  Rama BajramΠριν 12 ημέρες

  Albaniens

 • Zana Shaptej
  Zana ShaptejΠριν 12 ημέρες

  O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

 • Eiverto Tici
  Eiverto TiciΠριν 12 ημέρες

  @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

 • Ethnic Albanian
  Ethnic AlbanianΠριν 12 ημέρες

  Kur je artist produkton mrekullira ✨

 • Brunilda Mehmeti
  Brunilda MehmetiΠριν 12 ημέρες

  Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

 • adil shata
  adil shataΠριν 12 ημέρες

  grglo.info/project/3ai0ZqeWh7dljpHY/b-nteohifni keto video boni laik

 • LUTA luta
  LUTA lutaΠριν 12 ημέρες

  A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

 • Miranda Elezi
  Miranda EleziΠριν 12 ημέρες

  Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

 • Bardha Bardha
  Bardha BardhaΠριν 13 ημέρες

  Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

 • Mario's blackman
  Mario's blackmanΠριν 13 ημέρες

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 • Klauda Harizi
  Klauda HariziΠριν 13 ημέρες

  🎶🎶💜

 • Maelia Levry
  Maelia LevryΠριν 13 ημέρες

  My Jolin ❤️🌸

 • miko foin
  miko foinΠριν 13 ημέρες

  Good job 👌👍

 • Entela Mustafaraj
  Entela MustafarajΠριν 13 ημέρες

  🥀

 • Valentina Gjoklekaj
  Valentina GjoklekajΠριν 13 ημέρες

  Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘

 • AkunaMatata47
  AkunaMatata47Πριν 13 ημέρες

  p

 • ela gashi
  ela gashiΠριν 13 ημέρες

  nuk zhgenjen asnje here 👍

 • miko foin

  miko foin

  Πριν 13 ημέρες

  Super keng Super artist

Επόμενο